+48 32 341 71 20 | Zabrze, ul. Zwrotnicza 11G

Przepuklina to stan, w którym zawartość jamy brzusznej, sieć, tkanka tłuszczowa, bądź jelito, a u kobiet czasem jajnik, przez otwór w powięzi przedostają się pod skórę, tworząc pod nią guz. Najczęściej jest to przepuklina pachwinowa.
Jedynym sposobem rozwiązania problemu jest leczenie operacyjne.

Istnieje kilka równorzędnych sposobów zaopatrzenia przepukliny. O wyborze metody powinien zadecydować doświadczony chirurg. Najczęściej zaopatruje się przepuklinę wzmacniając osłabione miejsce siatką z tworzywa sztucznego. Dla osób wykonujących ciężką pracę fizyczną, sportowców, oraz tych, którzy chcą szybko wrócić do pełnej sprawności fizycznej, oferujemy możliwość laparoskopowego umieszczenia siatki we wrotach przepukliny.

W CMS preferujemy małoinwazyjne leczenie operacyjne metoda laparoskopową. Zabieg operacyjny wykonywany jest przez trzy kilkumilimetrowe nacięcia skóry, przez które pod kontrolą kamery laparoskopowej wprowadzamy specjalną siatkę.
Metoda laparoskopowa pozwala na powrót do aktywności fizycznej, nawet do treningu sportowego po 2-3 tygodniach. Laparoskopia obarczona jest bardzo małym odsetkiem powikłań.

Centrum Medycyny CMS w Zabrzu, jako jeden z niewielu ośrodków w kraju – dysponuje możliwościami technicznymi i wykwalifikowaną kadrą, przygotowaną do leczenia przepuklin innowacyjnymi małoinwazyjnymi metodami operacyjnymi.

W Centrum Medycyny CMS innowacyjne operacje przepukliny wykonują:

  • Prof. dr hab. n. med. Józef Dzielicki
  • Lek. Lech Mucha
  • Dr n. med. Jacek Ciekalski
  • Dr n. med. Jerzy Zdarzałek