+48 32 341 71 20 | Zabrze, ul. Zwrotnicza 11G

Masz problem z żylakami? Pomożemy!

Żylaki kończyn dolnych to potoczna nazwa choroby, jaką jest przewlekła niewydolność żylna. Jest to jedna z częstszych chorób układu krwionośnego. Objawia się widocznymi przez powłoki skórne wypukłościami, zgrubieniami i przebarwieniami żył. Żylaki kończyn dolnych powstają na skutek upośledzenia drożności naczyń żylnych i wzrostu ciśnienia hydrostatycznego w ich świetle. Podskórne zgrubienia powstają po zakrzepowym zapaleniu żył. Bagatelizowanie choroby prowadzi do zaburzeń w odżywianiu tkanek, czego konsekwencją są często owrzodzenia podudzi.

Czynniki osłabiające kondycję żył powierzchownych, to:

– siedzący tryb życia
– brak ruchu
– częste, gorące kąpiele
– nadużywanie sauny
– złe nawyki żywieniowe
– otyłość

– płaskostopie lub inna wada postawy
– przebyte zapalenie żył głębokich
– zakrzepica żylna
– ciąża
– poród
– przebyta kuracja hormonalna

Nie czekaj na pojawienie się cięższych objawów przewlekłej niewydolności żylnej – ZGŁOŚ SIĘ DO SPECJALISTY!!! A tak się składa, że mamy najlepszego! – Lech Mucha

W CMS pacjentami z niewydolnością żylną zajmują się lekarze chirurdzy i flebolodzy – specjaliści chorób żył. Wykonują diagnostykę ultrasonograficzną układu żylnego oraz zabiegi. Leczenie zabiegowe żylaków wykonywane jest metodą klasyczną lub przy użyciu lasera – metodą EVLT.

EVLT (Endo Venous Laser Treatment, pol. – wewnątrzżylna ablacja laserowa) – to metoda leczenia niewydolności żylnej polegająca na naświetlaniu niewydolnego pnia żylnego (żyły odpiszczelowej lub odstrzałkowej) przy pomocy wprowadzonego do jego wnętrza włókna laserowego. Wewnątrz naczynia żylnego, za pomocą włókna laserowego, generuję się energię, która powoduje obkurczenie i zamknięcie niewydolnej żyły. Nie ma więc potrzeby jej chirurgicznego usuwania.

Zalety metody EVLT:
wysoka skuteczność leczenia
minimalna inwazyjność
szybka rekonwalescencja
znakomity efekt kosmetyczny – brak blizn

Szczegółowe informacje pod numerem telefonu: 32 274 32 11