+48 32 341 71 20 | Zabrze, ul. Zwrotnicza 11G

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych Pacjentów rozszerzyliśmy ofertę naszych usług.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami dotyczącymi nowości w ofercie:

Zabieg dry needling (suche igłowanie)

Suche igłowanie to wprowadzaniem cienkiej, akupunkturowej igły zazwyczaj o grubości 150-300 mikrometrów i długości od 15-75mm w zlokalizowany, aktywny punkt spustowy. Idea igłoterapii jest inna niż akupunktury, ponieważ igła nie jest wprowadzana powierzchownie w punkty szlaków energetycznych (meridianów) wywodzących się z medycyny alternatywnej, tylko z zamysłem stricte mechanicznego oddziaływania na tkankę łączną. Następnie działanie mechaniczne zostaje przetworzone w odpowiedni mechanizm neurofizjologczny. Punkt spustowy definiowany jest najczęściej jako “… nadwrażliwe miejsca w nadmiernie napiętych pasmach mięśni szkieletowych, które są bolesne podczas nacisku, rozciągania, nadmiernego skurczu tkanek i towarzyszy temu pojawienie się bólu w miejscu odległym’’ (Simons i wsp. 1999) Typową reakcja pozabiegową na zabieg mogą być zasinienia, lub 1-2 dniowa bolesność miejsca nakłuwanego.

Przeciwwskazania: nowotwór, ciąża, żylaki, zakrzepica, owrzodzenia skóry, osteoporoza, uszkodzenia skóry, infekcje, obrzęki limfatyczne, gorączka, strach przed igłą.

Poinformuj terapeutę gdy przyjmujesz leki przeciwzakrzepowe np. Clexane, Heparinum, Aspirine.

Magnetoterapia

Magnetoterapia jest zabiegiem, który wykorzystuje lecznicze działanie pola magnetycznego. Wytwarza się je albo poprzez zastosowanie magnesów, albo specjalnych urządzeń. Istotą terapii jest ekspozycja całego ciała (lub wybranej części) w polu magnetycznym, które charakteryzuje się wyższą indukcją pola niż w przypadku magneto stymulacji. Oddziaływanie pola magnetycznego sprowadza się do przenikania przez organizm, powodując zmianę funkcji biologicznych tkanek, co w efekcie prowadzi do mobilizacji procesów regeneracyjnych i odpornościowych.

Trening propriocepcji

Propriocepcja nazywana także czuciem głębokim jest zmysłem w układzie mięśniowo-szkieletowym. Układ propriocepcji odbiera bodźce związane z uciskiem, rozciągnięciem, ustawieniem i ruchem ciała wobec siebie.

Trening z wykorzystaniem EMG

EMG, czyli elektromiografia, to w skrócie badanie rejestrujące czynność elektryczną mięśni (lub badanie na przewodnictwo nerwowe w mięśniach). Pozwala stwierdzić, czy i kiedy mięsień jest aktywny.

Elektrostymulacja podczas treningu

EMS inaczej elektrostymulacja mięśni, jest to trening całego ciała przy użyciu prądu. Standardowo podczas pracy mięśnie pobudzane są przez impulsy elektryczne (bioelektryczne). Trening EMS bazuje na wykorzystaniu tego zjawiska. Poprzez wysyłanie wysoko rozpoznawalnych zewnętrznych impulsów elektrycznych, naturalne funkcjonowanie mięśni jest dodatkowo intensyfikowane, co pozwala na osiągnięcie dużo bardziej efektywnego napięcia.

 

Szczegółowe informacje pod numerem telefonu:
+ 48 530 336 339
+ 48 32 274 32 11.

ZAPRASZAMY!!!