+48 32 341 71 20 | Zabrze, ul. Zwrotnicza 11G

CMS to ośrodek medyczny zajmujący się kompleksowym leczeniem pacjenta, od diagnozy do pełnego wyleczenia. Szczególną ofertę pomocy kierujemy do pacjentów ze schorzeniami chirurgicznymi i ortopedycznymi, dla których najważniejsza jest dobra jakość leczenia i szybki powrót do pełnej aktywności życiowej. Oferujemy nowoczesną diagnostykę, specjalistyczne leczenie ambulatoryjne oraz małoinwazyjne, przyjazne dla pacjenta leczenia operacyjne. W leczeniu wykorzystujemy najnowsze osiągnięcia w zakresie diagnostyki obrazowej oraz techniki operacyjnej, szczególnie w zakresie artroskopii, laparoskopii, sonochirurgii, czy sonoartroskopii.

Szczególnie troską otaczamy sportowców, zarówno amatorów, jak i wyczynowców, dzieci i dorosłych. Prowadzimy również kompleksową opiekę medyczna nad sportowcami, amatorami i wyczynowcami, w zakresie orzecznictwa sportowego, profilaktyki urazów, diagnostyki i leczenia urazów sportowych.

CMS rozpoczął swoją działalność na kanwie Specjalistycznej Praktyki Lekarskiej, która istnieje od 1994 roku. Początek działalności CMS datujemy na 1 grudnia 2006 roku.

Założycielami CMS są specjaliści medycyny sportowej: specjalista ortopeda – dr n. med. Zbigniew Pilecki, lekarz olimpijski polskiej kadry gimnastyki sportowej oraz specjalista chirurg dziecięcy – dr n. med. Jacek Ciekalski, lekarz reprezentacji sportowców niepełnosprawnych – Olimpiady Specjalne Polska.

Pierwsza siedziba CMS-u znajdowała się przy ulicy Brzechwy w Zabrzu-Mikulczycach. Były to 4 gabinety lekarskie
i dziesięciu specjalistów.

Rok 2010 to nowe plany inwestycyjne, poszerzenie zespołu wspólników i przygotowanie do inwestycji utworzenia kompleksowego centrum medycznego.

1 lipca 2012 roku przenosimy się do nowej siedziby przy ulicy Zwrotniczej 11G, również w Zabrzu-Mikulczycach. To aktualna siedziba centrum, w której pracuje 40 lekarzy – specjalistów, zespół rehabilitantów i zespół wykwalifikowanych pielęgniarek. To 6 nowoczesnych gabinetów lekarskich, gabinety zabiegowe, centrum diagnostyki obrazowej, zakład rehabilitacji i 11-łóżkowy oddział szpitalny, na którym wykonywane są zabiegi operacyjne z zakresu ortopedii, chirurgii dziecięcej i chirurgii ogólnej.