+48 32 341 71 20 | Zabrze, ul. Zwrotnicza 11G

Lekarze CMS systematycznie uczestniczą w prestiżowych sympozjach i konferencjach medycznych, podczas których często prezentują również swoje prace naukowe.

 

XXV Jubileuszowe Warsztaty Chirurgii Dziecięcej

Dr n. med. Jacek Ciekalski
uczestniczył w Warsztatach Chirurgii Dziecięcej, które odbyły się  w dniach 7-12.01.2018 w Karpaczu.
Podczas warsztatów przedstawiono najnowsze trendy w małoinwazyjnych technikach operacyjnych leczenia dzieci. Warsztaty prowadzone były przez znakomitych wykładowców z najważniejszych ośrodków klinicznych w Polsce.

 

Dr n. med. Jacek Ciekalski

 

II Zjazd Polskiego Towarzystwa Artroskopowego

W dniach 16-18.11.2017 dr n. med Zbigniew Pilecki, dr n. med. Grzegorz Pilecki oraz dr Mateusz Ciekalski uczestniczyli w II Zjeździe Polskiego Towarzystwa Artroskopowego w Łodzi.
Doktor Zbigniew Pilecki podczas sesji dotyczącej urazów sportowych wygłosił  wykład na temat: ,,Analiza nieudanych powrotów do sportu dzieci po operacjach artroskopowych w oparciu
o materiał własny”.

Dr n. med Zbigniew Pilecki, dr n. med. Grzegorz Pilecki oraz dr Mateusz Ciekalski

 

Kurs EPOS-EFORT BAT Vienna 2017

Dr n. med. Grzegorz Pilecki i dr Marcin Hajzyk uczestniczyli w dniach 18-20.10.2017 w kursie z zakresu ortopedii dzieci i młodzieży. Kurs zorganizowany był przez Europejskie Towarzystwo Ortopedii Dzieci w Wiedniu. Na kursie oprócz części teoretycznej, uczestniczyli w 8 warsztatach z zakresu korekcji deformacji narządu ruchu, leczenia złuszczeń głowy kości udowej, stopy końsko-szpotawej oraz osteotomii korekcyjnych.

 Dr n. med. Grzegorz Pilecki i dr Marcin Hajzyk