+48 32 341 71 20 | Zabrze, ul. Zwrotnicza 11G

Zima to idealna pora roku, by zadbać o skórę twarzy i całego ciała. Promieniowanie UV jest zdecydowanie słabsze, więc prawdopodobieństwo pojawienia się przebarwień po zastosowaniu kuracji jest znacznie mniejsze, poza tym niskie temperatury sprzyjają regeneracji naskórka, przyspieszają gojenie się ran, zmniejszają opuchliznę i powodują, że podrażnienia po zabiegach szybciej znikają.

Zapraszamy do naszego gabinetu na zabieg mezoterapii igłowej.
TYLKO DO KOŃCA STYCZNIA SPECJALNA PROMOCJA  -15%!!!

Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu: +48 788 683 888.

Czy wiesz na czym polega zabieg mezoterapii igłowej i dlaczego warto go stosować?

Wskazania: zwiotczenie skóry, profilaktyka anty-aging – przecwistarzeniowa i przeciwzmarszczkowa, cellulit, rozstępy, łysienie

Opis zabiegu Mezoterapia to metoda leczenia różnych schorzeń skóry polegająca na wstrzykiwaniu bezpośrednio w miejsca docelowe niewielkich dawek substancji leczniczych. Wieloletnie narażenie na szkodliwe czynniki środowiska, stres, palenie tytoniu, używki, promieniowanie słoneczne doprowadza do niekorzystnych zmian w skórze.

Mezoterapia pozwala na odwrócenie lub zahamowanie wielu niekorzystnych zmian i stanowi wartościowy składnik medycyny anty-aging.

Zabiegi wykonuje tylko lekarz. Poza działaniem preparatów istotne znacznie ma również samo nakłucie skóry (wykonuje się ich kilkadziesiąt do kilkuset) z uwagi na: poprawę metabolizmu komórek skóry, stymulację fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny, powstanie nowych naczyń krwionośnych, poprawę mikrokrążenia, stymulację regeneracji skóry – wymianę na nowe komórki, hamowanie tworzenia szkodliwych wolnych rodników, prawidłowe odżywianie skóry. Te wszystkie aspekty stanowią przewagę mezoterapii iniekcyjnej nad tak zwaną mezoterapią bezigłową.

Podawane w skórę preparaty są mieszankami leków dostosowanych do konkretnego problemu klinicznego. Najczęściej stosujemy mieszaninę witamin, aminokwasów, krzemionki organicznej, mikroelementów, kwasu hialuronowego, wyciągów roślinnych. Kwas hialuronowy wypełnia przestrzeń między włóknami kolagenowymi i ściąga wodę, dzięki temu skóra jest optymalnie nawilżona.

Dzięki lepszemu unaczynieniu skóra jest lepiej natleniona, jaśniejsza, zdrowsza. W leczeniu cellulitu mezoterapia może być stosowana na każdym etapie, niezależnie od obszaru – na udach, biodrach i pośladkach oraz w przypadku osób narzekających na zwiotczałą skórę o słabej kondycji i nieakceptowalnym wyglądzie.

Mezoterapia skóry głowy polecana jest zwłaszcza osobom mającym problemy z wypadaniem włosów i łysieniem. Nadmierna utrata włosów często jest problemem zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Panie szybciej rozpoznają u siebie pierwsze oznaki łysienia i wcześniej niż mężczyźni podejmują walkę z tym problemem. Skuteczność zabiegu u kobiet jest zadowalająca, jednak na satysfakcjonujące efekty należy poczekać, czasami nawet kilka miesięcy. Mezoterapia skóry głowy może także mieć charakter profilaktyczny.

Czy zabieg jest bolesny? Iniekcje wykonywane są strzykawką z bardzo cienką igłą co 0,5-1,5 cm. Po zabiegu pozostają ślady na skórze w postaci punkcików lub kratki – w zależności od techniki zabiegu. Czas trwania śladów zależy od rodzaju preparatu – od 6–72 godzin. Nakłucia są mało bolesne. Jeśli pacjent ma niski próg wrażliwości na ból, można zastosować znieczulenie kremem. Może się zdarzyć, że igła trafi w naczynko krwionośne, wtedy powstaje niewielki siniak. Po zabiegu stosuje się masaż, dzięki któremu wstrzykiwane w skórę składniki są równomiernie rozprowadzane. Działają one nawet miesiąc po zakończeniu zabiegów.

Kiedy powstaje i jak długo utrzymuje się efekt? rezultaty natychmiastowe – wzrost elastyczności, jędrności i rozświetlenie skóry; rezultaty długotrwałe – koryguje zmarszczki, przywraca gładkość i gęstość skóry

Ostrzykiwanie skóry można wykonać w dowolnym czasie, ale najlepiej przeprowadzać jesienią, zimą lub wczesną wiosną, bo słońce może powodować przebarwienia w miejscu iniekcji.

Zalecenia pozabiegowe: podstawowa pielęgnacja, unikanie słońca, stosowanie filtrów, nawilżanie skóry.

Przeciwwskazania: alergia, uczulenie na składniki preparatu, ciąża, okres karmienia piersią, stany zapalne na skórze, opryszczka, zła tolerancja zabiegu (skóra naczynkowa, ryzyko powstawania zwłóknień), choroby nowotworowe, stosowanie leków przeciwkrzepliwych.

Skutki uboczne: bardzo rzadkie stany alergiczne objawiające się rumieniem, ustępujące samoistnie po kilku minutach lub godzinach, zasinienia, krwiaki – ryzyko zmian wzrasta w przypadku stosowania bezpośrednio przed zabiegiem leków przeciwkrzepliwych (np. aspiryny)

W przypadku skłonności do powstawania krwiaków warto zarezerwować sobie 2-3 dni na doprowadzenie skóry do formy – czasami wymaga to absencji w pracy lub wykonania zabiegu tuż przed weekendem.